Naše společnost dodává na český a slovenský trh patentované celoplošné odsávání systémem TCL. Máme již dlouholeté praktické zkušenosti s tímto výborným řešením pro svařovny, instalací tohoto systému je více než 80.

 

Jedna z instalací, kterou jsme dodávali dubnu 2020 ve společnosti CUTCO Steel v Litovli, nám definitivně potvrdila, že TCL systém přináší obrovské úspory na vytápění svařovny. Začátkem roku 2021 jsme zorganizovali u této firmy referenční návštěvu našeho zákazníka, který měl o podobnou instalaci zájem. Vedoucí výroby, p. Malík, nám potvrdil, že od října do konce ledna ještě nemusel zapnout vytápění haly. TCL systém odvádí teplý, znečištěný vzduch z podstropního prostoru do filtrační jednotky, kde se vzduch zbaví prachových částic. A pak se tento vzduch rovnoměrně nafoukává těsně nad podlahou svařovny po obou jejích podélných stranách. Vzhůru unikající teplo se tak dostane zpět nad podlahu dílny. I v zimním čase, kdy se venkovní teplota pohybuje kolem nuly, se teplota na hale pohybuje kolem 16-17 st. Celsia. Je také nutné říci, že společnost CUTCO Steel tuto halu postavila před 3 lety a jedná se o moderní halu s dobrými izolačními vlastnostmi.

 

Celoplošné odsávání TCL systémem tedy nejen zbavuje svařovnu polétavého prachu a přivádí čerstvý vzduch z venkovního prostoru, ale také významně šetří náklady na výtápění. Odhadové úspory na topení jsou cca 80%. Informace o této instalaci naleznete v naší sekci reference zde…

Array

Získejte novinky a nabídky našeho portálu
z první ruky do Vašeho e-mailu

Odesláním souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů.