Klient: OMEGA METAL s.r.o., Partizánske, Slovensko

Popis pracoviště

Společnost OMEGA METAL s.r.o. se sídlem ve slovenském městě Partizánske má halu o velikosti cca 48×12,5 m. Tato hala je rozdělena na dvě poloviny, přičemž jedna polovina je obrobna a druhá polovina je svařovna. Oba oddíly nejsou nijak od sebe odděleny stěnou. Problémem byl polétavý prach vznikající při svařování, který se pak rozprostřel v  obrobně a poškozuje drahá obráběcí zařízení.

V prosinci 2021 jsme do prostoru svařovny nainstalovali celoplošné odsávání – TCL systém, který zbavil prachu celou svařovnu. Zařízení je umístěné ve venkovním prostoru, vedle vrat za sousedící montážní dílnou. Délka vedení mezi filtrační jednotkou a svařovnou je cca 15 metrů.

Majitelé firmy OMEGA METAL se zpočátku báli, že odsávání nebude dostatečně účinné, aby se zbavili prachu v prostoru obrobny. Po instalaci si zákazník provedl sám svou zkoušku, když v prostoru svařovny v ocelové nádobě zapálili olejem nasáknutý hadr. Vznikající zplodiny byly celoplošným odsávání účinně z prostoru svařovny odstraněny. Po předání bylo jednoznačně konstatováno, že je zákazník spokojený, TCL systém se v této firmě osvědčil.

 

Zajímavost:

Svařovna je umístěná v budově, která má stěny z vysoce pevného betonu. Naši pracovníci potřebovali vysekat dva otvory pro průchod SPIRO potrubí. Beton byl tak tvrdý, že bylo nutné povolat specializovanou firmu, která ty dva otvory o průměru cca 500 mm vrtala speciálními přípravky. A vrtala je dvě celé 8 hodinové směny.

Array