Klient: Nedcon Bohemia s.r.o., Pardubice

Popis pracoviště

Společnost Nedcon Bohemia s.r.o. v Pardubicích se dlouhodobě zabývá výrobou regálových systémů. Provozuje několik svařovacích automatů a výrobní svařovacích linek. Na jaře roku 2022 jsme pro tuto firmu realizovali centrální odsávání tří svařovacích automatů, které jsou vybavené velkými horními odsávanými digestořemi. Bylo potřeba použít velký sací výkon, aby odsávání bylo účinné.

Každý svařovací automat má své vlastní odsávané potrubí, na jehož začátku je vždy instalovaná uzavírací klapka. Hlavní ventilátor je vybaven frekvenčním měničem, který pomocí informací z instalovaného podtlakového čidla automaticky nastavuje potřebný sací výkon podle toho, která výrobní linka je právě v provozu. Tímto způsobem se zásadně šetří elektrická energie.

Hlavní filtrační jednotka je navíc vybavena pomocným, dvoustupňovým hasicím systémem, který umožňuje detekovat případné zahoření filtračních vložek a tyto pak účinně hasit. Tímto se snižují případné škody v případě požáru.

Centrální odsávání je rovněž vybaveno systémem pro napylování povrchu filtračních vložek inertním práškem CaCO3, který výrazně prodlužuje životnost filtračních vložek, a navíc také snižuje riziko jejich zahoření.

 

 

Array